Invited groups |
2018Rhode Island Indoor Classic 2018 Results - Rhode Island Indoor Classic
Published by
Results: Wilbur Race Systems Wilbur Race Systems - Contractor License Hy-Tek's MEET MANAGER 12:58 PM 12/27/20
10th Annual Rhode Island Classic - 12/27/2018
Hosted by Rhode Island Track Coaches Association
Providence Career & Technical Academy
Results - Girls Meet
Girls 55 Meter Dash
===================================================================
Meet: * 7.01 12/28/2013 Kate Hall, Lake Region (ME)
Field House: # 7.01 12/28/2013 Kate Hall, Lake Region (ME)
Name Year School Prelims H#
===================================================================
Preliminaries
1 Brianna Davis 11 Brentwood 7.40Q 1
2 Ciannie Foster 12 Pilgrim 7.65Q 2
3 Isabel Baffoni 12 Cranston West 7.89Q 3
4 Indya Hunter 12 Amityville 7.66q 2
5 Alyejah Roderick 12 Central 7.69q 1
6 Shanelee Walters 11 A.I. Prince 7.83q 1
7 Parra Jennifer 12 Juanita Sanchez 7.84q 2
8 Gwen Anderson 11 Stonington 7.85q 2
9 Howa Grear 11 Juanita Sanchez 7.91 3
10 Imani Jackson 10 Amityville 7.92 2
11 Teressa Durrant 12 Wilbur Cross 7.94 1
12 Ariela Santos Sanchez 12 Central 7.98 3
13 Josephine Fargas 11 Bay Shore 8.06 3
14 Monaey Bethea 12 Wilbur Cross 8.12 3
15 Kiya Brown 12 Guilderland 8.15 1
16 Treanaliz Maestri 10 New Britain 8.22 2
17 Lucy Sternberg 12 Stonington 8.31 3
18 Emily Conley 11 St. Mary Bay View 8.33 1
19 Zol Grullon 11 New Britain 8.72 2
Girls 55 Meter Dash
================================================================
Meet: * 7.01 12/28/2013 Kate Hall, Lake Region (ME)
Field House: # 7.01 12/28/2013 Kate Hall, Lake Region (ME)
Name Year School Finals
================================================================
Finals
1 Brianna Davis 11 Brentwood 7.39
2 Indya Hunter 12 Amityville 7.56
3 Alyejah Roderick 12 Central 7.67
4 Ciannie Foster 12 Pilgrim 7.71
5 Isabel Baffoni 12 Cranston West 7.82
6 Parra Jennifer 12 Juanita Sanchez 7.84
7 Shanelee Walters 11 A.I. Prince 7.90
8 Gwen Anderson 11 Stonington 7.91
Girls 300 Meter Dash
===================================================================
Meet: * 40.18 12/29/2012 Precious Holmes, Hilllhouse (CT)
Field House: # 39.38 2/16/2013 Quashira McIntosh, Hope (RI)
Name Year School Finals H#
===================================================================
1 Aliya Barrows 12 St. Mary Bay View 42.62 1
2 Sadie Souls 9 North Kingstown 42.64 1
3 Helena Hall-Thomsen 12 Westerly 42.85 1
4 Sydney Federico 11 Westerly 43.38 1
5 Liante Claude 12 Branford 43.77 1
6 Kimoya Henry-Ellis 12 Mt. Vernon 44.33 1
7 Kaleigh Quinn 10 St. Mary Bay View 44.72 2
8 Grace Jones 10 Bishop Guertin 45.26 2
9 Julie Nigro 12 Bishop Guertin 45.74 2
10 Amelia Murphy 9 Pilgrim 46.82 2
11 Shanelee Walters 11 A.I. Prince 47.48 3
12 Julia Mastrandrea 9 Prout School 48.39 3
13 Ranique Gordan 11 Wilbur Cross 49.30 2
14 Abigail Smith 9 Prout School 50.45 3
15 Yoselyn Quiles 10 New Britain 56.24 3
-- Stella Ofei 11 New Britain DQ 3 Lane violation
Girls 800 Meter Run
================================================================
Meet: * 2:12.09 12/30/2015 Danae Rivers, Wilbur Cross
Field House: # 2:12.09 12/30/2015 Danae Rivers, Holy Names (N
Name Year School Finals
================================================================
1 Corinne Robitaille 12 Manchester West 2:19.39
2 Savannah Adami 10 Guilderland 2:26.77
3 Grace Adolphe 12 Wilbur Cross 2:27.73
4 Hannah O'Connor 12 St. Mary Bay View 2:29.11
5 Catherine Consiglio 9 Cranston West 2:40.36
6 Meredith Kaplan Barrington 2:44.45
7 Lauren Scavitto 9 Cranston West 2:54.65
8 Jamie Kelly 12 New Britain 3:06.81
-- Lindsey Orr 12 Stonington DNF
Girls 1 Mile Run
================================================================
Meet: * 4:56.26 12/29/2010 Lindsay Crevoiserat, Glasto
Field House: # 4:54.62 1/16/2016 Sarah Edwards, Bellingham (
Name Year School Finals
================================================================
1 Haley Oliver 9 Coventry 5:25.58
2 Caroline Towle 11 Bishop Guertin 5:30.38
3 Stephanie Chun 11 Barrington 5:39.56
4 Emma Shaw 12 St. Mary Bay View 5:45.93
5 Fiona Ainsworth 11 Barrington 5:51.82
6 Ava McCann 10 Pilgrim 5:57.69
7 Rose Goyette 10 Bishop Guertin 6:01.01
8 Kalani Solomon 12 Amityville 6:01.78
9 Lily Anderson 11 Stonington 6:26.33
Girls 3000 Meter Run
================================================================
Meet: * 10:08.44 12/27/2014 Bella Burda, Arlington (MA
Field House: # 9:59.47 2/18/2012 Molly Keating, LaSalle Aca
Name Year School Finals
================================================================
1 Kate Hedlund 11 Manchester 10:35.93
2 Lily Nunnery 12 North Kingstown 10:53.54
3 Erin Barstow Barrington 12:26.63
4 Margot Tanner Guilderland 12:32.57
5 Sofia McCann 10 Pilgrim 12:37.54
6 Olivia Clyne Barrington 12:43.13
Girls 55 Meter Hurdles
===================================================================
Meet: * 8.15 12/28/2013 Ashley Wiggins, New Rochelle (NY
Field House: # 8.15 12/28/2013 Ashley Wiggins, New Rochelle (NY
Name Year School Prelims H#
===================================================================
Preliminaries
1 Alissiana Folco 12 Woonsocket 8.96Q 1
2 Virsavia Goretoy 11 West Warwick 9.14Q 3
3 Alexia Allard 10 Murdock 9.45Q 2
4 Sadeja Angus 12 Wilbur Cross 9.38q 1
5 Molly DiCaprio 10 Guilderland 9.40q 3
6 Alex Jefson 12 Stonington 9.63q 2
7 Olivia Granatiero 12 St. Mary Bay View 9.69q 1
8 Kaleigh Bolduc 10 Stonington 9.76q 2
9 Cheyenne Felician 12 Bay Shore 9.82 2
10 Grace Beaudry 12 Smithfield 9.92 1
11 Taylor Thompson 11 Guilderland 10.08 2
12 Ranique Gordan 11 Wilbur Cross 10.09 3
13 Malia Fowler 10 Bay Shore 10.21 3
14 Perissa Sousa 12 St. Mary Bay View 10.27 1 10.261
15 Janaya Burley 12 Fitch 10.27 2 10.268
16 Christelle Jeanty 12 Brentwood 10.50 1
17 Madison Gomes 11 Classical 10.97 3
18 Zol Grullon 11 New Britain 13.89 2
Girls 55 Meter Hurdles
================================================================
Meet: * 8.15 12/28/2013 Ashley Wiggins, New Rochelle
Field House: # 8.15 12/28/2013 Ashley Wiggins, New Rochelle
Name Year School Finals
================================================================
Finals
1 Alissiana Folco 12 Woonsocket 8.97
2 Virsavia Goretoy 11 West Warwick 9.18
3 Molly DiCaprio 10 Guilderland 9.22
4 Alexia Allard 10 Murdock 9.28
5 Sadeja Angus 12 Wilbur Cross 9.43 9.424
6 Alex Jefson 12 Stonington 9.43 9.427
7 Kaleigh Bolduc 10 Stonington 9.63
8 Olivia Granatiero 12 St. Mary Bay View 9.64
Girls 4x200 Meter Relay
===================================================================
Meet: * 1:44.47 12/27/2014 , Paul Robeson (NY)
Roberts, Stewart, Sandy, Crawford
Field House: # 1:42.20 2/18/2012 , Hope (RI)
School Finals H#
===================================================================
1 Guilderland 'A' 1:54.55 2
2 Amityville 'A' 1:54.73 3
3 Wilbur Cross 'A' 1:54.99 2
4 Pilgrim 'A' 1:55.82 2
5 Stonington 'A' 1:56.51 2
6 Bay Shore 'A' 1:57.04 1
7 Cranston West 'A' 1:57.44 3
8 Mt. Vernon 'A' 1:59.42 1
9 Prout School 'A' 2:03.09 3
10 Coventry 'A' 2:06.22 3
11 Hope 'A' 2:08.11 3
12 Fitch 'B' 2:18.46 2
-- Brentwood 'A' DQ 1 Cut in early
-- New Britain 'A' DQ 1 Cut in early
Girls 4x400 Meter Relay
===================================================================
Meet: * 4:00.59 12/28/2011 , Hillhouse (CT)
Peterson, Holmes, Ruth, Davis
Field House: # 4:00.59 12/28/2011 , Hillhouse (CT)
Peterson, Holmes, Ruth, Davis
School Finals H#
===================================================================
1 Westerly 'A' 4:19.56 1
2 Manchester 'A' 4:25.41 1
3 Bay Shore 'A' 4:25.67 1
4 Guilderland 'A' 4:28.84 1
5 Stonington 'A' 4:31.66 2
6 Mt. Vernon 'A' 4:45.85 1
7 Prout School 'A' 4:45.86 2
8 Cranston West 'A' 5:05.99 2
Girls 4x800 Meter Relay
================================================================
Meet: * 9:40.91 12/29/2012 , La Salle Academy (RI)
Rego, DeCastro, Marino, Wilbur
Field House: # 9:27.86 2/15/2014 , Barrington (RI)
School Finals
================================================================
1 Bay Shore 'A' 10:10.65
2 Guilderland 'A' 10:12.11
3 Coventry 'A' 10:17.09
4 Brentwood 'A' 10:32.19
5 Bishop Guertin 'A' 10:34.40
6 Bay Shore 'B' 10:49.41
7 Westerly 'A' 10:59.26
8 Guilderland 'B' 11:03.95
9 Wilbur Cross 'A' 11:20.54
10 Cranston West 'A' 11:50.16
11 Prout School 'A' 12:22.45
Girls 1600 Sprint Medley
===================================================================
Meet: * 4:12.78 12/28/2011 , Hillhouse (CT)
Holmes, Peterson, White, Davis
Field House: # 4:12.78 12/28/2011 , Hillhouse (CT)
Holmes, Peterson, White, Davis
School Finals H#
===================================================================
1 Westerly 'A' 4:30.14 1
2 St. Mary Bay View 'A' 4:33.46 1
3 Bay Shore 'A' 4:34.75 1
4 Wilbur Cross 'A' 4:39.46 1
5 Guilderland 'A' 4:43.40 2
6 Classical 'A' 4:43.95 2
7 Amityville 'A' 4:46.01 1
8 Juanita Sanchez 'A' 4:52.38 3
9 Brentwood 'B' 5:02.73 2
10 Hope 'A' 5:07.89 2
11 Fitch 'A' 5:08.84 2
12 Prout School 'A' 5:18.29 3
13 Mt. Vernon 'A' 5:22.68 3
Girls Distance Medley
================================================================
Meet: * 12:33.83 12/30/2009 , Saratoga Springs (NY)
Borroughs, MacDonald, King, Goutos
Field House: # 12:11.85 1/17/2014 , LaSalle Academy (RI)
School Finals
================================================================
1 Bay Shore 'A' 13:02.88
2 Guilderland 'A' 13:24.63
3 Stonington 'A' 13:31.20
4 Westerly 'A' 14:27.96
5 Prout School 'A' 15:12.64
6 Fitch 'A' 16:17.33
7 Mt. Vernon 'A' 16:40.29
Girls 4x55 Meter Shuttle Hurdle
===================================================================
Meet: * 33.98 12/28/2013 , New Rochelle (NY)
Jones-Alleyne, Wiggins, McDonald, Donaldson
Field House: # 33.98 12/28/2013 , New Rochelle (NY)
Jones-Alleyne, Wiggins, McDonald, Donaldson
School Finals H#
===================================================================
1 Bay Shore 'A' 38.36 1
2 Guilderland 'A' 38.73 1
3 Old Rochester 'A' 38.76 1
4 West Warwick 'A' 41.38 3
5 Cranston West 'A' 41.54 2
6 Stonington 'A' 41.99 2
7 Coventry 'A' 42.66 3
Girls High Jump Relay Relay
==========================================================================
Meet: * 15-04 12/29/2012 Silhan, Braxton, Goode, Bay Shore (NY)
Field House: # 15-04 12/29/2012 Silhan, Braxton, Goode, Bay Shore (NY)
Name Year School Finals
==========================================================================
1 Isabella Bruno 12 Guilderland 5-02.00 1.57m
2 Rebecca Christie 11 Bay Shore 5-00.00 1.52m
3 Trinity Kenney 9 Guilderland 4-10.00 1.47m
3 Makiya Donnelly 10 Guilderland 4-10.00 1.47m
3 Lauryn Piccirelli 8 Bay Shore 4-10.00 1.47m
6 Nyla Conaway 12 Wilbur Cross 4-08.00 1.42m
6 Deanna Maynard 12 West Warwick 4-08.00 1.42m
8 Jaden Cuozzo 12 West Warwick 4-06.00 1.37m
8 Mia Grassia 9 Bay Shore 4-06.00 1.37m
10 Virsavia Goretoy 11 West Warwick 4-02.00 1.27m
Event 3 Girls High Jump Relay Relay
Team Rankings - Field Event Relay
Members Per Team - 3
Rank Team Total Mark Points
========================================================
1 Guilderland 14-10.00 0
2 Bay Shore 14-04.00 0
3 West Warwick 13-04.00 0
Girls Pole Vault Individual
==========================================================================
Meet: * 11-07 12/27/2016 Amy Erin Zadgroa, Colonie (NY)
Field House: # 11-07 12/27/2016 Amy Erin Zadroga, Tolland (CT)
Name Year School Finals
==========================================================================
1 Emily Hickey 11 Austin Prep 11-00.00 3.35m
2 Christy Teska 12 Maynard 9-06.00 2.89m
3 Varvara Plotnichenko 11 Weston 9-00.00 2.74m
4 Keagan Donahue 12 Stonington 8-06.00 2.59m
5 Madison Britt 10 North Kingstown 8-00.00 2.43m
-- Leah Browning 12 North Kingstown NH
Girls Long Jump Individual
==========================================================================
Meet: * 19-11 12/28/2013 Kate Hall, Lake Region (ME)
Field House: # 19-11 12/28/2013 Kate Hall, Lake Region (ME)
Name Year School Finals
==========================================================================
1 Isabella Bruno 12 Guilderland 17-11.50 5.47m
2 Virsavia Goretoy 11 West Warwick 17-10.75 5.45m
3 Matlyn Gross 12 Guilderland 16-11.75 5.17m
4 Alexia Allard 10 Murdock 16-11.25 5.16m
5 Alissiana Folco 12 Woonsocket 16-10.00 5.13m
6 Ciannie Foster 12 Pilgrim 16-08.25 5.08m
7 Keyanni Alexander 12 Amityville 16-02.75 4.94m
8 Graesyn Fontaine 11 Smithfield 16-02.50 4.94m
9 Deonna Beard 12 Brentwood 15-06.75 4.74m
10 Lindsey Hobin 9 Cranston West 15-01.50 4.61m
11 Shanelee Walters 11 A.I. Prince 14-08.50 4.48m
12 Isabella Conti 9 Cranston West 14-05.50 4.40m
13 Grace Jones 10 Bishop Guertin 14-05.00 4.39m
14 Alanna Coffie 9 Pilgrim 14-02.25 4.32m
Girls Triple Jump Individual
==========================================================================
Meet: * 38-09.25 12/30/2015 Brianna Duncan, Cambridge R&L (MA)
Field House: # 39-00.50 1/14/2012 Kaylynn Pitts, Woonsocket (RI)
Name Year School Finals
==========================================================================
1 Isabella Bruno 12 Guilderland 37-03.50 11.36m
2 Alexia Allard 10 Murdock 36-10.00 11.22m
3 Molly DiCaprio 10 Guilderland 36-00.25 10.97m
4 Bharathi Subbiah 11 Weston 35-03.75 10.76m
5 Zariyah Braxton 9 Bay Shore 33-07.00 10.23m
6 Graesyn Fontaine 11 Smithfield 33-01.75 10.10m
7 Adrianna Singharaj 10 Cranston West 32-09.00 9.98m
8 Deanna Maynard 12 West Warwick 32-08.25 9.96m
9 Martine Rizzo 12 Smithfield 30-11.25 9.42m
10 Jaden Cuozzo 12 West Warwick 29-09.75 9.08m
Girls Shot Put Relay Relay
==========================================================================
Meet: * 112-11.25 12/29/2012 Gillenwater, Manuel, Brown, New Roc
Field House: # 112-11.25 12/29/2012 Gillenwater, Manuel, Brown, New Roc
Name Year School Finals
==========================================================================
1 Leah Moore 10 James Hillhouse 41-09.00 12.72m
2 Cameron Garabian 12 Seekonk 37-06.25 11.43m
3 Jalynn McCown 12 James Hillhouse 36-07.50 11.16m
4 Sarah Mitchell 12 Prout School 36-01.75 11.01m
5 Kendra Ezeama 11 Smithfield 35-10.50 10.93m
6 Susie Okoli 12 Wilbur Cross 35-10.25 10.92m
7 Ashleigh Wyrostek 12 Seekonk 35-04.00 10.76m
8 Nina Babington 12 Amityville 34-08.50 10.57m
9 Caitlin Christie 11 Bay Shore 33-09.75 10.30m
10 Emani Williams 12 James Hillhouse 32-10.00 10.00m
11 Jannah Sharpe 12 Mt. Vernon 31-08.50 9.66m
12 Marissa Henley 12 Woonsocket 31-03.25 9.53m
13 Amber Nunez 12 Classical 31-00.00 9.44m
14 Serena Johnson 12 A.I. Prince 29-06.50 9.00m
15 Morgan Foster 11 Mt. Vernon 29-06.25 8.99m
16 Tamia Lopez 12 Wilbur Cross 29-05.75 8.98m
17 Caterina Reish 12 Guilderland 28-11.00 8.81m
18 Audrey Ogni 12 Lincoln High 28-07.25 8.71m
19 Gabrielle Riley Mt. Vernon 28-07.00 8.71m
20 Venecia Mills 11 Classical B 28-02.25 8.59m
20 April Sexton 11 Bay Shore 28-02.25 8.59m
22 Hailey Bortell 11 Guilderland 27-09.50 8.47m
23 Anna Orticerio 12 Smithfield 27-03.25 8.31m
24 Cadence Brewer 9 Guilderland 27-01.25 8.26m
25 Ava West 9 Cranston West 26-09.50 8.16m
26 Allison Plante 11 Lincoln High 26-05.50 8.06m
26 Mackenzie Gingras 10 Seekonk 26-05.50 8.06m
28 Vy Ho Cranston West 25-07.50 7.81m
29 Elaine Vas Ramos 10 Central Falls 25-05.50 7.75m
30 Bridget Damon 12 Woonsocket 24-11.25 7.60m
30 Gabriela Ribeiro 12 Woonsocket 24-11.25 7.60m
32 Noelia Garcia 10 Juanita Sanchez 24-09.00 7.54m
33 Juliana Bucci 9 Cranston West 24-07.50 7.50m
34 Jennah Saqib 11 Lincoln High 24-00.25 7.32m
35 Yuliamdra Samora 10 Juanita Sanchez 23-08.75 7.23m
36 Kenelly Rodriguez 10 Wilbur Cross 22-11.25 6.99m
37 Myla Griffin Amityville 22-07.50 6.89m
38 Rachel Kempf 10 Prout School 21-08.25 6.61m
39 Nataliya Gomes Juanita Sanchez 17-10.50 5.44m
40 Aaliyah Anthony 11 New Britain 17-09.50 5.42m
41 Ruth Axford 10 Prout School 17-01.25 5.21m
42 Kalani Solomon 12 Amityville 16-05.50 5.01m
-- Chyna Frank 12 Bay Shore FOUL
-- Cheyenne Figueroa 11 Classical FOUL
10th Annual Rhode Island Classic - 12/27/2018
Hosted by Rhode Island Track Coaches Association
Providence Career & Technical Academy
Results
Members Per Team - 3
Rank Team Total Mark Points
========================================================
1 James Hillhouse 111-02.50 0
2 Seekonk 99-03.75 0
3 Mt. Vernon 89-09.75 0
4 Wilbur Cross 88-03.25 0
5 Guilderland 83-09.75 0
6 Woonsocket 81-01.75 0
7 Lincoln High 79-01.00 0
8 Cranston West 77-00.50 0
9 Prout School 74-11.25 0
10 Amityville 73-09.50 0
11 Juanita Sanchez 66-04.25 0
Girls Weight Throw Relay Relay
==========================================================================
Meet: * 137-08 12/30/2015 Armenakyan, Carmichael, Jacobsen, Toll
Field House: # 140-00 12/10/2015 Armenakyan, Carmichael, Jacobsen, Toll
Name Year School Finals
==========================================================================
1 Cheyenne Figueroa 11 Classical 59-11.50 18.27m
2 Annika Kelly 12 Barrington 50-11.75 15.53m
3 Voski Armenakyan 12 Toll Gate 49-11.00 15.21m
4 Jannah Sharpe 12 Mt. Vernon 49-09.00 15.16m
5 Marissa Henley 12 Woonsocket 44-02.00 13.46m
6 Amber Nunez 12 Classical 42-10.00 13.05m
7 Erynn Field 12 North Kingstown 42-06.75 12.97m
8 Sydney Polando 12 Barrington 42-06.00 12.95m
9 Sarah Ortes 10 Classical 42-02.50 12.86m
10 Kendra Ezeama 11 Smithfield 41-09.75 12.74m
11 Venecia Mills 11 Classical B 41-00.00 12.49m
12 Cameron Garabian 12 Seekonk 40-07.50 12.38m
13 Katherine Santiago 12 Classical B 39-07.00 12.06m
14 Anna Orticerio 12 Smithfield 39-00.50 11.89m
15 Sophia Galluci 10 Coventry 38-06.50 11.74m
16 Bridget Damon 12 Woonsocket 38-05.50 11.72m
17 Sarah Bouthillier 12 Toll Gate 38-02.00 11.63m
18 Amber Pelle 11 Mt. Vernon 37-11.75 11.57m
19 Linda Berganza 11 Classical B 37-09.25 11.51m
20 Noelia Garcia 10 Juanita Sanchez 37-08.75 11.49m
21 Jalynn McCown 12 James Hillhouse 36-11.00 11.25m
22 Leah Moore 10 James Hillhouse 36-03.75 11.06m
23 Gabriela Ribeiro 12 Woonsocket 36-03.50 11.06m
24 Caitlin Culhane 12 North Kingstown 35-09.50 10.90m
25 Allison Plante 11 Lincoln High 34-10.50 10.62m
26 Molly Thibaudeau 11 Lincoln High 34-10.00 10.61m
27 Audrey Ogni 12 Lincoln High 33-11.50 10.35m
28 Maddy Lupino 9 Coventry 32-11.50 10.04m
29 Jennah Saqib 11 Lincoln High 32-10.00 10.00m
30 Morgan Foster 11 Mt. Vernon 32-06.25 9.91m
31 Emani Williams 12 James Hillhouse 32-05.50 9.89m
32 Yuliamdra Samora 10 Juanita Sanchez 31-07.25 9.63m
33 Claudia Stepien 12 Woonsocket B 31-02.00 9.49m
34 Hannah Hawley 9 Coventry 30-10.75 9.41m
35 Deirdre Thomas 12 Hope 30-08.75 9.36m
36 Kaityln Murphy 12 North Kingstown 30-05.00 9.27m
37 Sasha Westrick Barrington 30-03.50 9.23m
38 Aisha Odetunde Hope 29-00.00 8.83m
39 Jalyn Roy 9 Woonsocket B 28-10.50 8.80m
40 Nicole Perez Juanita Sanchez 28-09.50 8.77m
41 Caitlin Christie 11 Bay Shore 28-07.75 8.73m
42 Chyna Frank 12 Bay Shore 28-03.25 8.61m
43 Ashleigh Wyrostek 12 Seekonk 26-00.50 7.93m
44 April Sexton 11 Bay Shore 22-02.00 6.75m
45 Trinity Gormley 10 Hope 8-10.00 2.69m
-- Samantha Larivee 10 Toll Gate FOUL
-- Mackenzie Gingras 10 Seekonk FOUL
Event 2 Girls Weight Throw Relay Relay
Team Rankings - Field Event Relay
Members Per Team - 3
Rank Team Total Mark Points
========================================================
1 Classical 145-00.00 0
2 Barrington 123-09.25 0
3 Mt. Vernon 120-03.00 0
4 Woonsocket 118-11.00 0
5 Classical B 118-04.25 0
6 North Kingstown 108-09.25 0
7 James Hillhouse 105-08.25 0
8 Lincoln High 103-08.00 0
9 Coventry 102-04.75 0
10 Juanita Sanchez 98-01.50 0
11 Bay Shore 79-01.00 0
12 Hope 68-06.75 0
Girls 1 Mile Run Freshman
================================================================
Meet: * 5:15.72 12/28/2011 Kaylee Scott, Holy Names (N
Field House: # 5:15.72 12/28/2011 Kaylee Scott, Holy Names (N
Name Year School Finals
================================================================
1 Reilly Curran 9 Barrington 5:49.28
2 Riley Gargan 8 Bay Shore 5:59.77
3 Jenna Sherman 9 Coventry 6:01.66
4 Amanda Hebert 9 Coventry 6:05.15
5 Isabella Finta 9 Branford 6:31.27
6 Sofia Riccio 12 Cranston West 6:54.68
Girls 4x400 Meter Relay Freshman-Sophomore
================================================================
Meet: * 4:14.43 12/29/2012 , Hillhouse (CT)
Carr, Curtis, Moore, White
Field House: # 4:14.43 12/29/2012 , Hillhouse (CT)
Carr, Curtis, Moore, White
School Finals
================================================================
1 Pilgrim 'A' 4:25.27
2 Guilderland 'A' 4:26.68
3 Bay Shore 'A' 4:32.85
4 Amityville 'A' 4:38.65
5 Classical 'A' 4:55.65
6 Prout School 'A' 5:05.31
7 Central Falls 'A' 5:08.43
8 Branford 'A' 5:12.24
Girls 1600 Sprint Medley Freshman-Sophomore
================================================================
Meet: * 4:29.01 12/28/2011 , LaSalle Academy (RI)
Joyal, Sardella, DiTraglia, DeCastro
Field House: # 4:29.01 12/28/2011 , LaSalle Academy (RI)
Joyal, Sardella, DiTraglia, DeCastro
School Finals
================================================================
1 Guilderland 'A' 4:40.74
2 Bay Shore 'A' 4:40.87
3 Stonington 'A' 4:44.25
4 Brentwood 'A' 4:50.51
5 St. Raphael 'A' 4:56.14
6 Classical 'A' 5:21.49
7 Branford 'A' 5:29.07
8 Prout School 'A' 5:29.09
9 Central Falls 'A' 5:54.07
Wilbur Race Systems - Contractor License Hy-Tek's MEET MANAGER 5:39 PM 12/27/201
10th Annual Rhode Island Classic - 12/27/2018
Hosted by Rhode Island Track Coaches Association
Providence Career & Technical Academy
Results - Boys Meet
Boys 55 Meter Dash
===================================================================
Meet: * 6.47 12/19/2010 Fred Gobewole, Shea (RI)
Field House: # 6.41 12/13/2010 Kadeem Kushimo, LaSalle Academy
Name Year School Prelims H#
===================================================================
Preliminaries
1 Nathaniel Barjolo 12 Central 6.67Q 1
2 Julio Rodriguez 12 Brentwood 6.71Q 3
3 Jasiah Barnes 12 Wilbur Cross 6.84Q 2
4 David Wood 12 Brentwood 6.73q 1
5 Armon Hyslop 10 Wilbur Cross 6.76q 3
6 Nicholas DelNigro 11 Cranston West 6.79q 1
7 Edward Cardarelli 11 North Kingstown 6.85q 2
8 Juan Arango 11 Massapequa 6.86q 3
9 Rainer Vargas 12 Classical 6.88 1
10 Mykal Porter 11 New Britain 6.90 1
11 Ben Abely 12 Stonington 6.92 1
12 Alec Padron 10 Massapequa 6.96 3
13 Dante Echeandia 12 North Kingstown 6.97 3
14 Joshua Fields 12 Amityville 7.00 3
15 Isaiah Graham 12 Bay Shore 7.01 2
16 Ryan Thira 12 Murdock 7.02 2 7.012
17 David Toure 12 Central 7.02 3 7.014
18 Martin Vernet 12 Stonington 7.12 2
19 Jonathan Lindsay 12 New Britain 7.16 2
20 Faquan Nurse 11 Amityville 7.22 2
21 Samuel Tabi 12 Lincoln High 7.31 3
Boys 55 Meter Dash
================================================================
Meet: * 6.47 12/19/2010 Fred Gobewole, Shea (RI)
Field House: # 6.41 12/13/2010 Kadeem Kushimo, LaSalle Acade
Name Year School Finals
================================================================
Finals
1 Nathaniel Barjolo 12 Central 6.64
2 Julio Rodriguez 12 Brentwood 6.69
3 David Wood 12 Brentwood 6.76
4 Armon Hyslop 10 Wilbur Cross 6.77
5 Jasiah Barnes 12 Wilbur Cross 6.79
6 Nicholas DelNigro 11 Cranston West 6.83
7 Juan Arango 11 Massapequa 6.84
8 Edward Cardarelli 11 North Kingstown 6.94
Boys 300 Meter Dash
===================================================================
Meet: * 34.83 12/27/2014 Rai Benjamin, Mt. Vernon (NY)
Field House: # 34.83 12/27/2014 Rai Benjamin, Mt. Vernon (NY)
Name Year School Finals H#
===================================================================
1 Frank Grey 12 Brentwood 37.02 1
2 Jonathan Smith 12 Huntington 37.18 1
3 Juan Arango 11 Massapequa 37.22 1
4 Hezekiah Adeyeye 12 Woonsocket 37.38 2
5 Aiden Kropniwicki 12 Branford 37.89 2
6 Dante Echeandia 12 North Kingstown 38.05 1
7 Edward Cardarelli 11 North Kingstown 38.41 1
8 Tyler Hudson 12 Bay Shore 38.84 3
9 Joshua Recio 12 Juanita Sanchez 39.21 3
10 Jarrell Fisher 10 Amityville 39.25 2
11 Tonius Gedean 11 A.I. Prince 39.67 2
12 James Dickman 11 Xavier 40.06 3
13 Mike Tortolani 12 Cranston West 40.09 2
14 Carlos Macaay 12 Branford 40.47 2
15 Nick Maniscalco 10 Deer Park 40.62 3
16 Mohammed Raiyan 12 Deer Park 41.29 3
Boys 800 Meter Run
================================================================
Meet: * 1:56.94 12/29/2012 Bryce Kelley, Chariho (RI)
Field House: # 1:56.94 12/29/2012 Bryce Kelley, Chariho (RI)
Name Year School Finals
================================================================
1 Nicholas Soldevere 12 Guilderland 2:01.55
2 Marzio Mastrioanni 12 Branford 2:02.55
3 William Curran 12 Xavier 2:03.32
4 Chase Flynn 11 Stonington 2:07.40
5 Warren Millien 12 Deer Park 2:08.41
6 Eamon Hill 12 Wilbur Cross 2:08.75
7 Steven Mendez 12 Brentwood 2:10.19
8 Tyler Neilson 12 Deer Park 2:11.57
9 Graham MacDonald 10 Saint John's Prep 2:14.09
10 Eoghan Daly 10 Saint John's Prep 2:16.25
11 Andrew Betzig 11 Branford 2:16.42
12 Kevin Contreras 10 Amityville 2:17.42
13 Craig Haas 11 Huntington 2:18.58
14 John Segreti 11 Huntington 2:21.78
Boys 1 Mile Run
================================================================
Meet: * 4:18.82 12/30/2009 Francis Hernandez, Bishop G
Field House: # 4:18.82 12/30/2009 Francis Hernandez, Bishop G
Name Year School Finals
================================================================
1 Travis Martin 12 Wilbur Cross 4:27.51
2 John Orouke 12 Classical 4:29.40
3 Rhys Hammond 11 Stonington 4:30.36
4 Peter Schulten 12 Xavier 4:31.08
5 Aidan Puffer 9 Manchester 4:34.46
6 Yankarlos Diaz 12 Manchester 4:43.54
7 Eamon Burke 9 Xavier 4:46.20
8 Nicolas Gaitanis 11 Lincoln High 4:48.11
9 Christopher Lezon 11 Lincoln High 4:50.17
10 Logan VanBuren 11 Moriah 4:53.77
11 Ryan Brooks 12 Deer Park 4:55.06
12 Matthew Daley 12 Branford 4:58.95
13 Francisco Argueta 12 Brentwood 4:59.20
14 Anthony Vassallo 11 Deer Park 5:07.96
15 Jason Verville 11 Huntington 5:12.82
Boys 3000 Meter Run
================================================================
Meet: * 9:00.37 12/30/2009 Kyle Wegner, Saratoga Sprin
Field House: # 8:39.20 1/30/2010 Jake Sienko, Bishop Hendric
Name Year School Finals
================================================================
1 Sean O'Brien 11 Guilderland 9:15.89
2 Guillermo Martinez 12 Classical 9:20.43
3 Michael Tramontano 12 Wilbur Cross 9:56.40
4 Carson Bottomley 11 Bishop Guertin 10:08.00
5 Aidan Heller 10 Huntington 10:10.45
6 Dan Gaiewski 12 Fitch 10:12.59
7 George Luke 11 Xavier 10:15.01
8 Rohan Solanki 11 Bishop Guertin 10:19.53
9 Elias Dahl 10 Stonington 10:26.59
Boys 55 Meter Hurdles
===================================================================
Meet: * 7.53 12/29/2010 Aaron Strums, Bloomfield (CT)
Field House: # 7.53 12/29/2010 Aaron Strums, Bloomfield (CT)
Name Year School Prelims H#
===================================================================
Preliminaries
1 Emmanuel Gomes 12 Woonsocket 8.02Q 2
2 Walter Joachim-Delpoio 11 Barrington 8.04Q 1
3 Jaylen Bush 11 Huntington 8.35Q 3
4 Chaz Williams 12 New Britain 8.27q 2
5 Jordan Zaia 12 Massapequa 8.36q 1
6 Noah Kell 11 Cumberland 8.46q 2
7 Ethan Alves 11 Fitch 8.53q 3
8 Jack Cheng 11 Barrington 8.94q 2
9 Rhaliek Thomason 11 Huntington 9.09 3
10 Michael Pugliano 10 Massapequa 9.19 3
11 Jason Dong 12 Shenendehowa B 9.59 2
12 Rashed Koulibaly 11 Cranston West 9.65 1
13 Ben Wilkonski 12 Deer Park 10.02 2
14 Evan Degaitas 12 Cranston West 10.24 1
15 Kevin Negron 12 Juanita Sanchez 10.47 3
16 Kishawn Covington 11 A.I. Prince 11.11 3
Boys 55 Meter Hurdles
================================================================
Meet: * 7.53 12/29/2010 Aaron Strums, Bloomfield (CT)
Field House: # 7.53 12/29/2010 Aaron Strums, Bloomfield (CT)
Name Year School Finals
================================================================
Finals
1 Emmanuel Gomes 12 Woonsocket 7.91
2 Walter Joachim-Delpoio 11 Barrington 7.96
3 Chaz Williams 12 New Britain 8.22
4 Jordan Zaia 12 Massapequa 8.30
5 Jaylen Bush 11 Huntington 8.41
6 Ethan Alves 11 Fitch 8.54
7 Noah Kell 11 Cumberland 8.56
8 Jack Cheng 11 Barrington 8.88
Boys 4x200 Meter Relay
===================================================================
Meet: * 1:31.30 12/27/2016 , Central (RI)
Djero, O'Connor, Malay, Wolo
Field House: # 1:31.30 12/27/2016 , Central (RI)
Djero, Mercardo, O'Connor, Wolo
School Finals H#
===================================================================
1 Brentwood 'A' 1:33.65 1
2 Wilbur Cross 'A' 1:36.60 2
3 Central 'B' 1:37.44 2
4 Central 'A' 1:38.06 1
5 Guilderland 'A' 1:38.27 2
6 Stonington 'A' 1:38.40 2
7 Cranston West 'A' 1:39.63 3
8 Classical 'A' 1:39.83 1
9 Central Falls 'A' 1:41.04 4
10 East Lyme 'A' 1:41.38 3
11 Bay Shore 'A' 1:41.68 3
12 New Britain 'A' 1:42.98 1
13 Massapequa 'A' 1:47.93 4
14 Prout School 'A' 1:48.69 4
-- Fitch 'B' DQ 4 Out of zone
-- Fitch 'A' DQ 3 Lane violation
Boys 4x400 Meter Relay
===================================================================
Meet: * 3:26.60 12/30/2015 , Huntington (NY)
Crowell, Leake, Johnson, Tucker
Field House: # 3:26.60 12/30/2015 ., Huntington (NY)
Crowell, Leake, Johnson, Tucker
School Finals H#
===================================================================
1 Huntington 'A' 3:31.53 1
2 Classical 'A' 3:37.67 1
3 Bay Shore 'A' 3:38.68 3
4 Branford 'A' 3:39.54 1
5 Massapequa 'A' 3:42.17 1
6 Deering 'A' 3:44.94 3
7 Barrington 'A' 3:45.87 2
8 East Lyme 'A' 3:49.33 2
9 Guilderland 'A' 3:56.58 2
10 Juanita Sanchez 'A' 3:57.68 2
11 Central 'A' 3:58.88 1
12 Cranston West 'A' 4:01.37 3
13 Fitch 'A' 4:03.26 2
Boys 4x800 Meter Relay
================================================================
Meet: * 8:08.28 12/30/2009 , Hamden (CT)
Saban, Whiting, Han, Fitzsimons
Field House: # 7:54.30 1/29/2012 , Chariho (RI)
School Finals
================================================================
1 Bay Shore 'A' 8:27.69
2 East Lyme 'A' 8:35.51
3 Wilbur Cross 'A' 8:39.19
4 Bay Shore 'B' 8:54.46
5 Guilderland 'A' 8:59.37
6 Chariho 'A' 8:59.42
7 Massapequa 'A' 9:14.77
8 Branford 'A' 9:26.37
9 Huntington 'A' 9:27.19
10 Cranston West 'A' 9:36.24
Boys 1600 Sprint Medley
===================================================================
Meet: * 3:36.99 12/27/2018 Classical, Classical
R Vargas, S Badoo, S Kpadeh, C Murphy
Field House: # 3:36.99 12/27/2018 , Classical
R Vargas, S Badoo, S Kpadeh, C Murphy
School Finals H#
===================================================================
1 Classical 'A' 3:36.99* 1
2 St. Raphael 'A' 3:39.28 1
3 Wilbur Cross 'A' 3:48.61 1
4 Deering 'A' 3:49.13 3
5 East Lyme 'A' 3:50.50 2
6 Stonington 'A' 3:50.82 1
7 Huntington 'A' 3:51.10 1
8 Guilderland 'A' 4:01.37 2
9 Fitch 'A' 4:01.68 3
10 New Britain 'A' 4:02.34 3
11 Bay Shore 'A' 4:04.57 3
12 Prout School 'A' 4:31.50 2
Boys Distance Medley
================================================================
Meet: * 10:31.80 12/27/2014 , LaSalle Academy (RI)
Bouthillette, Placco, Grundy, Principe
Field House: # 10:25.33 1/17/2014 , Saratoga Springs (NY)
School Finals
================================================================
1 Wilbur Cross 'A' 10:56.29
2 Bay Shore 'A' 11:04.66
3 Saint John's Prep 'A' 11:09.11
4 Guilderland 'A' 11:23.73
5 Brentwood 'A' 11:24.74
6 Guilderland 'B' 11:54.04
7 Fitch 'A' 12:02.23
8 Huntington 'A' 12:07.91
9 Prout School 'A' 12:22.03
10 Massapequa 'A' 12:46.98
11 Prout School 'B' 15:40.01
Boys 4x55 Meter Shuttle Hurdle
================================================================
Meet: * 30.73 12/27/2016 , Old Rochester (MA)
Spevack, Renwick, Hopkins, Smith
Field House: # 30.73 12/27/2016 , Old Rochester (MA)
Spevack, Renwick, Hopkins, Smith
School Finals
================================================================
1 Bishop Hendricken 'A' 31.54
2 Shenendehowa 'A' 33.29
3 Massapequa 'A' 33.42
4 Cranston West 'A' 40.97
Boys High Jump Relay Relay
==========================================================================
Meet: * 18-06 12/29/2012 Gray, Lascelles, Greaux, Bloomfield (CT
Field House: # 18-06 12/29/2012 Gray, Lascelles, Greaux, Bloomfield (CT
Name Year School Finals
==========================================================================
1 Nick Iarussi 12 Woonsocket 6-00.00 1.82m
1 Jaden Bholan 12 Huntington 6-00.00 1.82m
1 Dylan Louis-Elias 10 Brentwood 6-00.00 1.82m
1 Frank Grey 12 Brentwood 6-00.00 1.82m
5 Duwuan Edwards 12 Bishop Hendricken 5-10.00 1.77m
5 Riley LaLonde 11 North Kingstown 5-10.00 1.77m
7 Ethan Alves 11 Fitch 5-08.00 1.72m
8 Brandon Perez 12 Branford 5-06.00 1.67m
8 Matt Alexander 12 Branford 5-06.00 1.67m
8 Teighan Jeremy 9 Bishop Hendricken 5-06.00 1.67m
8 John Santos Bishop Hendricken 5-06.00 1.67m
8 Trevan Meagher 10 Huntington 5-06.00 1.67m
8 Rashed Koulibaly 11 Cranston West 5-06.00 1.67m
8 Elijah Logan 12 Brentwood 5-06.00 1.67m
15 Jacob Gagnon 10 North Kingstown 5-04.00 1.62m
15 Joe Garetano 12 Huntington 5-04.00 1.62m
15 Evan Degaitas 12 Cranston West 5-04.00 1.62m
-- Josiah Robinson Fitch NH
-- Nahani McClellan Fitch NH
-- Aydin Sahin 11 Branford NH
-- Riley Karas 9 Cranston West NH
Event 33 Boys High Jump Relay Relay
Team Rankings - Field Event Relay
Members Per Team - 3
Rank Team Total Mark Points
========================================================
1 Brentwood 17-06.00 0
2 Huntington 16-10.00 0
2 Bishop Hendricken 16-10.00 0
Boys Pole Vault Individual
==========================================================================
Meet: * 15-07 12/27/2016 Sam Rusak, Scarborough (ME)
Field House: # 15-07 12/27/2016 Sam Rusak, Scarbrough (ME)
Name Year School Finals
==========================================================================
1 Joey Hinkley 12 Stonington 13-06.00 4.11m
2 John Bai 12 Algonquin 12-00.00 3.65m
2 Bryan Moody 12 Massapequa 12-00.00 3.65m
4 Aiden Kropniwicki 12 Branford 10-06.00 3.20m
5 Jacob Pacheco 11 Bishop Guertin J10-06.00 3.20m
5 Ethan Holt 11 Bishop Guertin J10-06.00 3.20m
-- Yoskar Rosas-Perez 11 New Britain NH
-- Jack Chausse 11 Prout School NH
-- Ethan Alves 11 Fitch NH
-- Justin Dombrowski 12 Branford NH
-- Julian Alberto 12 Massapequa NH
Boys Long Jump Individual
==========================================================================
Meet: * 24-01 12/29/2010 Innocent Jacob, Chariho (RI)
Field House: # 24-01 12/29/2010 Innocent Jacob, Chariho (RI)
Name Year School Finals
==========================================================================
1 Exondus Barnes 12 East Providence 21-02.50 6.46m
2 Anuoluwapo Ogunronbi 12 East Providence 21-01.75 6.44m
3 Matt Alexander 12 Branford 20-03.75 6.19m
4 Marc Jeannot 12 Bay Shore 20-02.75 6.16m
5 Alexander Dacruz 10 Greater New 19-11.25 6.07m
6 James Dorante 12 Classical 19-04.75 5.91m
7 Chaz Williams 12 New Britain 18-08.50 5.70m
8 Alex DelNigro 9 Cranston West 17-09.50 5.42m
9 Joe Garetano 12 Huntington 15-10.25 4.83m
-- Brandon Perez 12 Branford FOUL
-- Jaden Bholan 12 Huntington FOUL
Boys Triple Jump Individual
==========================================================================
Meet: * 48-05.50 12/29/2010 Glen Forsythe, Uniondale (NY)
Field House: # 48-05.50 12/30/2010 Glen Forsythe, Uniondale (NY)
Name Year School Finals
==========================================================================
1 Jordon Kimbrough 12 Guilderland 45-01.00 13.74m
2 Marc Jeannot 12 Bay Shore 44-03.50 13.50m
3 Jason Santiago 12 East Providence 43-07.50 13.29m
4 Nathan Sleiman 11 St. Paul's School 43-00.50 13.11m
5 Alexander Dacruz 10 Greater New 42-07.25 12.98m
6 Joseph Kenney 11 Guilderland 40-06.00 12.34m
7 Ryan Thira 12 Murdock 40-05.75 12.33m
8 Rhaliek Thomason 11 Huntington 40-00.00 12.19m
8 Justin Thira 10 Murdock 40-00.00 12.19m
10 Shalom Kpadeh 11 Classical 37-03.75 11.37m
11 Nazir Vellon 12 New Britain 36-02.00 11.02m
12 Alex DelNigro 9 Cranston West 35-11.75 10.96m
13 Trevan Meagher 10 Huntington 35-08.25 10.87m
Boys Shot Put Relay Relay
==========================================================================
Meet: * 139-04.25 12/27/2014 May, Poole, McDaniel, Bloomfield (C
Field House: # 139-04.25 12/27/2014 May, Poole, McDaniel, Bloomfield (C
Name Year School Finals
==========================================================================
1 Michael Browning 12 Rham 56-01.75 17.11m
2 Kyle Moison 11 Lincoln High 55-11.00 17.04m
3 Kyle Gregor 12 Shenendehowa 52-10.75 16.12m
4 Alton Kimbrough 12 Amityville 48-06.00 14.78m
5 Ian Smith 12 Saint John's Prep 46-11.75 14.31m
6 Logan Coles 10 Woonsocket 45-11.75 14.01m
7 Greyson Delgrosso 11 Stonington 45-00.75 13.73m
8 Jacob Furland 12 Classical 44-11.50 13.70m
9 Eric Sands 12 Huntington 44-00.50 13.42m
10 Dante Caouette 11 Bishop Hendricken 43-11.75 13.40m
11 Max Paolino 12 Bishop Hendricken 43-03.75 13.20m
12 Scott Dochat 10 Shenendehowa 42-01.50 12.83m
13 Mekai Butts 10 Huntington 41-10.25 12.75m
14 Jonathan Acosta 12 Central Falls 41-09.25 12.73m
15 Jason Ramero 12 Classical 41-01.00 12.52m
16 Michael Fionda 11 Saint John's Prep 40-03.50 12.28m
17 Gary Barash 11 Huntington 40-02.25 12.24m
17 Aidan Willkenson 11 St. Johns Prep B 40-02.25 12.24m
19 Devin Fitzpatrick 11 A.I. Prince 40-01.75 12.23m
20 Logan Burda 12 Woonsocket 39-09.00 12.11m
21 Tarik Robinson-O'Hagan 9 Woonsocket 39-06.00 12.03m
22 Collin Cook 11 Shenendehowa 39-05.25 12.02m
23 Nate Marconi 11 St. Johns Prep B 39-04.00 11.98m
24 Cole Hooper 12 Cumberland 38-10.75 11.85m
25 Devin Rosmarin 12 Massapequa 38-08.00 11.78m
25 Ray Cirella 12 Massapequa 38-08.00 11.78m
25 Thomas Joyner 11 Fitch 38-08.00 11.78m
28 Oiswemi Agohomon 12 Bay Shore 38-06.75 11.75m
29 Tye Skeldon 12 Cumberland 38-05.75 11.72m
30 Seth Marcotte Cumberland 37-10.00 11.53m
31 Nathan Beucler 12 Saint John's Prep 37-05.50 11.41m
32 Joseph Laudicina 11 Massapequa 37-00.00 11.27m
33 Theo Hutt 11 St. Johns Prep B 36-01.25 11.00m
34 Tyrone Hazard 12 Central Falls 36-00.75 10.99m
35 Richard Francazio 11 Bishop Hendricken 35-10.75 10.94m
36 Noah Querido Fitch 34-01.50 10.40m
37 Lucas Falcone 12 Stonington 33-01.25 10.09m
38 Jevanghive Beadle Amityville 32-07.50 9.94m
39 Jacob Davis 10 Stonington 32-00.50 9.76m
40 Ahamefula Ihenacho 11 Classical 31-08.25 9.65m
41 Jason Dong 12 Shenendehowa B 31-04.25 9.55m
42 Andrew King 11 Lincoln High 31-00.75 9.46m
43 Corey Gosciminski 11 Prout School 29-10.75 9.11m
44 Michael Feliciano 9 New Britain 29-00.00 8.83m
45 Jaquell Christal 11 Central Falls 28-11.00 8.81m
46 Nick Brigido 12 Lincoln High 28-02.00 8.58m
47 Trey Fulton Amityville 27-03.25 8.31m
48 Malachi Davis 11 New Britain 25-07.00 7.79m
49 Devin Kazarian 10 Prout School 24-09.50 7.55m
50 Trae Johnson 10 Fitch 20-10.50 6.36m
51 Luke Trebisacci Prout School 18-00.00 5.48m
Event 31 Boys Shot Put Relay Relay
Team Rankings - Field Event Relay
Members Per Team - 3
Rank Team Total Mark Points
========================================================
1 Shenendehowa 134-05.50 0
2 Huntington 126-01.00 0
3 Woonsocket 125-02.75 0
4 Saint John's Prep 124-08.75 0
5 Bishop Hendricken 123-02.25 0
6 Classical 117-08.75 0
7 St. Johns Prep B 115-07.50 0
8 Cumberland 115-02.50 0
9 Lincoln High 115-01.75 0
10 Massapequa 114-04.00 0
11 Stonington 110-02.50 0
12 Amityville 108-04.75 0
13 Central Falls 106-09.00 0
14 Fitch 93-08.00 0
15 Prout School 72-08.25 0
Boys Weight Throw Relay Relay
==========================================================================
Meet: * 221-08.75 12/27/2014 Kelly, Alvernaz, Colantonio, Barrin
Field House: # 221-08.75 12/27/2014 Kelly, Alvernaz, Colantonio, Barrin
Name Year School Finals
==========================================================================
1 Jacob Furland 12 Classical 68-08.00 20.92m
2 Kyle Moison 11 Lincoln High 65-06.75 19.98m
3 Ryan Morel 12 Bishop Hendricken 61-04.00 18.69m
4 Cole Hooper 12 Cumberland 61-03.75 18.68m
5 Logan Coles 10 Woonsocket 59-10.00 18.23m
5 Michael Browning 12 Rham 59-10.00 18.23m
7 Devin Rosmarin 12 Massapequa 59-03.75 18.07m
8 Matthew Jackson 12 Massapequa 55-10.25 17.02m
9 Ahamefula Ihenacho 11 Classical 54-09.00 16.68m
10 Derin Paskanik 12 Woonsocket 54-03.00 16.53m
11 Nathan Desplaines 12 Woonsocket 53-10.50 16.42m
12 Jake Picard 11 Bishop Hendricken 52-08.25 16.05m
13 Kyle Gregor 12 Shenendehowa 51-10.25 15.80m
14 John Fay 10 Bishop Hendricken 51-01.50 15.58m
15 Jared Hemond 12 Lincoln High 51-00.75 15.56m
16 William Cauley 11 Barrington 50-02.50 15.30m
17 Jason Sibran 11 Classical B 50-01.00 15.26m
17 Nathan Beucler 12 Saint John's Prep 50-01.00 15.26m
19 Camm Cassidy 10 St. Thomas Aquinas 47-05.50 14.46m
20 Jason Ramero 12 Classical 47-05.00 14.45m
21 Juan Ceron 12 Woonsocket B 46-10.00 14.27m
22 Jesse Houle Woonsocket B 46-03.00 14.09m
23 Eric Sands 12 Huntington 45-11.00 13.99m
24 Josh Taylor 12 Lincoln High 45-04.25 13.82m
25 Gary Barash 11 Huntington 45-03.00 13.79m
26 Matteo Lopergolo 11 Barrington 45-02.00 13.76m
27 David Marsalkowski 12 Woonsocket B 45-01.50 13.75m
28 Scott Dochat 10 Shenendehowa 44-00.25 13.41m
29 Thomas Goggin 10 Cumberland 42-04.00 12.90m
30 Collin Cook 11 Shenendehowa 41-07.50 12.68m
31 Corey Gosciminski 11 Prout School 41-05.00 12.62m
32 AJ Catalano Massapequa 39-08.00 12.09m
33 Sean Spencer Classical B 38-09.50 11.82m
34 Ali Abdul-Mumin Classical B 37-07.00 11.45m
35 Mekai Butts 10 Huntington 35-01.00 10.69m
36 Miguel Roca 9 Barrington 28-05.50 8.67m
37 Devin Kazarian 10 Prout School 25-06.50 7.78m
38 Luke Trebisacci Prout School 18-09.00 5.71m
-- Oiswemi Agohomon 12 Bay Shore FOUL
-- Tye Skeldon 12 Cumberland FOUL
10th Annual Rhode Island Classic - 12/27/2018
Hosted by Rhode Island Track Coaches Association
Providence Career & Technical Academy
Results
1 Classical 170-10.00 0
2 Woonsocket 167-11.50 0
3 Bishop Hendricken 165-01.75 0
4 Lincoln High 161-11.75 0
5 Massapequa 154-10.00 0
6 Woonsocket B 138-02.50 0
7 Shenendehowa 137-06.00 0
8 Classical B 126-05.50 0
9 Huntington 126-03.00 0
10 Barrington 123-10.00 0
11 Prout School 85-08.50 0
Boys 1 Mile Run Freshman
================================================================
Meet: * 4:34.88 12/28/2013 David Principe Jr., LaSalle
Field House: # 4:34.88 12/28/2013 David Principe Jr., LaSalle
Name Year School Finals
================================================================
1 Holden Vaughan 9 Barrington 4:45.71
2 William Cusato 9 Guilderland 4:48.50
3 Thomas Forde 9 Fitch 4:57.16
4 Brian Sankar 9 Bay Shore 4:57.80
5 Jack Toolin 9 North Kingstown 5:04.41
6 Duncan Premus 9 Bishop Guertin 5:12.32
7 Sam Simko 9 Xavier 5:14.89
8 Max Gregoire 9 Tyngsborough 5:17.72
9 Donnie Bailey 9 Wilbur Cross 5:18.82
10 Brody Santagata 9 Xavier 5:18.88
Boys 4x400 Meter Relay Freshman-Sophomore
================================================================
Meet: * 3:44.21 12/27/2016 , Bishop Hendricken(RI)
Edwards, Rinaldi, Reyes, Wurster
Field House: # 3:44.20 12/27/2016 , Bshop Hendricken 9RI)
Edwards, Rinaldi, Reyes, Wurster
School Finals
================================================================
1 Huntington 'A' 3:54.33
2 Classical 'A' 3:55.47
3 Deer Park 'A' 4:01.14
4 Guilderland 'A' 4:01.74
5 Central 'A' 4:02.24
6 Massapequa 'A' 4:17.91
7 Fitch 'A' 4:35.30
Boys 1600 Sprint Medley Freshman-Sophomore
===================================================================
Meet: * 3:49.42 12/27/2018 , Huntington
Kiviat, Youngblood, Melemdez, James
Field House: # 3:49.42 12/27/2018 , Huntington
Kiviat, Youngblood, Melendez, James
School Finals H#
===================================================================
1 Huntington 'A' 3:49.42* 1
2 Saint John's Prep 'A' 3:54.56 2
3 Guilderland 'A' 3:56.24 2
4 Massapequa 'A' 4:01.97 1
5 Wilbur Cross 'A' 4:02.41 1
6 Amityville 'A' 4:07.37 1
7 East Lyme 'A' 4:07.42 1
8 Barrington 'A' 4:11.18 2
9 Central 'A' 4:16.83 1
10 Lincoln High 'A' 4:17.00 2
11 Massapequa 'B' 4:28.21 2
12 Fitch 'A' 4:32.99 2
13 Prout School 'A' 4:44.22 2
Like·Comment·Share·E-mail·5314 views
History for Rhode Island Indoor Classic
Show 6 more
|